10 marca, 2014

o Polsce na niebiesko

Chciałabym, jak najszybciej zaprosić Was na "Polskę na niebiesko 2014" - czyli akcji, która zajmuje w tej chwili każdą moją wolną chwilę. Otóż drugiego kwietnia na całym świecie ludzie, którym autyści są bliscy, spotykają się przy oświetlonych na niebiesko budynkach. Dzień Świadomości Autyzmu, Dzień Wiedzy na temat Autyzmu...różnie nazywamy ten dzień - ale obie nazwy mówią właściwie wszystko.
Zamarzyło się nam - rodzicom z Klubów Rodziców Autyzm Help - zatańczyć drugiego kwietnia w Olsztynie, Warszawie, Łodzi, Gliwicach, Poznaniu - wszędzie tam, gdzie kluby działają.
Fundacja JiM przygotowała dla nas pięciometrowe balony - żarówki, świecące na niebiesko, rodzice już ćwiczą układy taneczne...dobry czas, dobre miejsce na pokazanie innym, że autyzm to nie jest koniec świata, że jesteśmy tacy jak inni.

jedno z haseł edukacyjnych umieszczonych na balonie: jedno dziecko na sto jest diagnozowane w kierunku autyzmu

Na bieżąco będę informować o tym, jak wyglądają przygotowania do imprez. Na razie każdy z organizatorów spędza większość czasu w urzędach, wypełniając odpowiednie zawiadomienia i oświadczenia.
W Olsztynie spotkamy się przy Ratuszu (tfu, tfu - odpukać, wnioski już złożone - czekamy na decyzję), chociaż to niejedyne miejsce, w którym tego dnia będzie niebiesko z powodu autyzmu. Na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim trwają  przygotowania do wystawy prac Józia w bibliotece oraz szykują się - dzięki mojej koleżance - różne niespodzianki.


jeden z wystawianych obrazów: świat przed dinozaurami
Czasu mi tylko trzeba, czasu na pisanie bloga- już prawie gotową mam historię o papierosach i psach, psach i papierosach - to musi - po prostu musi pojawić się na blogu. Niebawem!

(już wiem, że nasze spotkanie nie odbędzie się pod Ratuszem, tylko na Starym Mieście - o szczegółach niedługo napiszę więcej.)

7 komentarzy:

 1. Kurde ten układ taneczny....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani kochana....... Ela będzie wiodła taneczny korowód :P :D

   Usuń
  2. Nie ma lekko, trzeba zatańczyć :) trza się zebrać i układy układać

   Usuń
 2. Szkoda,że z niebieskim nie zaczepiacie o Opole-bo to z tego co czytam dość prężne miasto w gestii autyzmu:(
  Kolejna wystawa-super!
  Czekam na wpis o psach i papierosach-i te, i te bardzo lubię:)))Małgorzata:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dog-adalibyście się z Józkiem w kwestii psów
   papierosy są drażliwym tematem- jak zawsze
   A Opole zabłyśnie na pewno na niebiesko, już nasze znajome dziewczyny o to się postarają

   Usuń
 3. Super, że o autyzmie mówi się u nas coraz więcej. Też wybieram się do Olsztyna, gdzie będą wspólne tańce, a Philips oświetli budynki na niebiesko! Zapowiada się super ;) Mam nadzieję, że dzięki takim akcjom wzrośnie w naszym społeczeństwie świadomość, że autyzmu nie trzeba się bać!

  OdpowiedzUsuń
 4. A w Warszawie coś się będzie działo?

  OdpowiedzUsuń