28 maja, 2014

o happy

- będziemy tańczyć - weźcie kapelusze! - taką informację wysłałam do rodziców z olsztyńskiego Klubu Autyzm Help zimnego, marcowego dnia.
Szczerze zastanawiałam się: - czy naprawdę zatańczymy? - czy damy radę? Sama czułam się sztywno, nie byłam gotowa do tego, żeby rozluźnić się - w dodatku przed kamerą. Stąd pomysł na kapelusze, które zamaskowałyby trochę moje zmieszanie.
Na szczęście jedna z mam okazała się być utalentowaną gwiazdą sceny: słysząc muzykę tańczyła od razu, ciągnąc w dodatku za sobą innych. Luz mógłby być jej drugim imieniem. Mniej więcej w tym czasie w Warszawie, na Śląsku, w Łodzi i w Wielkopolsce inni rodzice też debiutowali przed kamerą. Nagrywaliśmy krótkie i amatorskie filmy, które miały być fragmentami teledysku "Happy" promującego akcję Fundacji JiM "Polskę na niebiesko".
Już po drugim kwietnia mogliśmy zobaczyć cały film:Dla mnie to hit. Oglądam go dwa razy w tygodniu, żeby przypomnieć sobie jeszcze raz tę radość z Dnia Świadomości Autyzmu.
W związku z tym, że jestem fanem (jednym z wielu) teledysku nie zdziwiło to, o czym przeczytałam ostatnio na blogu fundacji JiM. Otóż Tomasz i Marcin z Fundacji JiM w Nowym Yorku spotkali się z innymi liderami organizacji zajmujących się autyzmem.
Na hasło: "Polska" usłyszeli: "ach, to Wy tańczyliście Happy 2 kwietnia?"
Okazało się, że organizacja Autism Speaks, która zainicjowała przed laty światową kampanię "Zaświeć się Na Niebiesko" (Light it up blue) - dla autyzmu - zamieściła nasz film na swojej stronie internetowej.
Miłego oglądania!

20 komentarzy:

 1. Świetny film i świetna inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bogusia, śmiało mogliśmy z tym na Eurowizję polecieć (y) tylko nie wiem czy zdążylibyśmy zapuścić brody :D ale na poważnie... czasem odrobina szaleństwa nam się należy żeby nie wycofać się do końca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. a obejrzę sobie jeszcze raz -dla przypomnienia, jak fajni jesteśmy :)

   Usuń
 4. Anonimowy29 maja, 2014

  Jesteście CUDOWNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy29 maja, 2014

  Wierzę,że będzie więcej takich organizacji,klubów,wspólnych akcji i spotkań:)Małgorzata:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. od drugiego kwietnia powstały następne kluby rodziców - na Pomorzu - mnożymy się, rozwijamy się

   Usuń
 6. Anonimowy29 maja, 2014

  super :)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy29 maja, 2014

  Ale SUPERRRR!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. naszych chłopaków w Nowym Yorku zagadnęła Susan, która wraz z mężem założyła organizację Autism Speaks w 2005 roku - dla autystycznego wnuka Christiana. To oni wymyślili świecenie na niebiesko i puścili ten pomysł na cały świat

   Usuń
 8. ha ha ha dopiero teraz zobaczyłam inne wpisy- jednak jesteśmy schematyczni ;-) jeszcze żeby poza krąg autyzmu udało się wyjść i dotrzeć do obojętnych ludzi.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a o obojętnych ludziach i niechętnych - już w następnym wpisie

   Usuń